Najděte si z široké nabídky pronájem bytu z celé České republiky, nebo jiné reality po kterých toužíte a které jsou připravené k bydlení. Široká nabídka. Pokud vám hrozí problémy s exekutory pak jsou pro vás dražby a exekuce nemovitostí a pokud potřebujete poradit jak řešit pak jděte na nemovitosti v exekuci, zajišťujeme velmi rychle a výhodně Prodej nemovitostí v exekuci.

Často kladené otázky

  • Jak se z výpisu z katastru nemovitostí zjistí, že s nemovitostí není něco v pořádku?

Do části C listu vlastnictví se vyznačují veškerá omezení vlastnického práva k nemovitosti, tzn. zástavní právo, podzástavní právo, předkupní právo, věcné břemeno.

Část D listu vlastnictví slouží pro jiné zápisy. Zde mohou být uvedeny informace např. o tom, že nemovitost je předmětem soudního sporu apod.

Je-li k nemovitosti vyznačena katastrálním úřadem tzv. plomba – zápisem písmena „P“ – znamená to, že probíhá nějaké řízení. Tento zápis se na listu vlastnictví objeví vždy, když je katastrálnímu úřadu doručen návrh o povolení vkladu (např. zástavní smlouvy!), záznamu nebo poznámky.

  • Jak vznikne zástavní právo k nemovitosti?

Zástavní právo vzniká nejčastěji na základě písemné smlouvy (zástavní smlouvy, např. při vyřizování hypotéky). Zřízeno může být dále rozhodnutím soudu nebo přímo exekutorem (exekutorské zástavní právo).

  • Jak probíhá exekuce nemovitosti?
  1. Věřitel podává exekutorovi návrh na exekuci majetku dlužníka.
  2. Exekutor návrh doplní o potřebné náležitosti a předá jej soudu k prověření.
  3. Soud návrh prověří a pověří exekutora výkonem exekuce.
  4. Dlužníku je doručeno usnesení o nařízení exekuce (nebo je uloženo na poště). Od toho okamžiku nemůže vlastník s nemovitostí bez souhlasu exekutora jakkoli nakládat.
  5. Veškeré další kroky exekutora vedou k realizaci nedobrovolné dražby nemovitosti.

Vyhněte se exekuci nemovitosti a její nedobrovolné dražbě. Neváhejte a kontaktujte nás – vyplňte dotazník a my vám pomůžeme váš problém vyřešit.

Potřebuji pomoci s řešením exekuce nemovitosti

Kontaktní údaje

Jméno: Přijmení:
Ulice: č.p.:
PSČ: Město:
Okres:
E-mail: Telefon:

Popište nabízenou nemovitost:

Adresa nemovitosti:

Požadovaná cena:
Foto 1:   (ve formátu .jpg)
Foto 2:   (ve formátu .jpg)
Foto 3:   (ve formátu .jpg)Volejte, smskujte, prozvánějte. Pomůžeme! 736 624 307